Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
80 postów 45 komentarzy

Godny Ojciec

Godny Ojciec - Jestem Ojcem. Walczę z przemocą i pedofilią instytucjonalną. Od ponad 3 lat bronię rodziny przed nieludzką agresją biurokratów z MOPR. Los nie oszczędził moim najbliższym cierpień i gorzkich doświadczeń. Opisuję je jak umiem by ostrzec kole

Dlaczego Pan Bóg widzi i nie grzmi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakiś wielce uczony naukowiec, na łamach prasy powoła się na ten przykład jako dowód rosnącej liczby rodziców przeciwnych nauczaniu religii w szkole... I większość obywateli w to uwierzy. Smutne...

Radny T jest głową udanej rodziny. Szczęściarz, ma piękną żonę i wspaniałych, zdrowo wyglądających synów. Mniej więcej w wieku mojej starszej córki. W każdą niedzielę wszyscy wzorowo uczestniczą we mszy świętej. Radny T jest osobą wyglądającą na stateczną, poważną i budzącą zaufanie. Wygląda tak jak powinien wyglądać nauczyciel religii. Tak, radny T jest nauczycielem religii – sprawdziłem w internecie. Jemu skierniewicki MOPR nigdy nie ośmieli się wejść do domu i grozić porwaniem dzieci. Przynajmniej tak się mu wydaje...
Radny T jest mocno zaangażowany w życie naszej parafii. Często widuję go w komży lub nawet białym habicie, posługującego do mszy świętej. Zawsze wraz żoną przystępują do komunii. Nikt by nie uwierzył, że za tą pobożną fasadą ukrywa się osoba zdolna do dania fałszywego świadectwa przeciwko bliźniemu. Ale ja wierzyć w to nie muszę, ja to wiem, ja mam to na piśmie. ( //godnoscojca.salon24.pl/668614,patologia-bizantynskiej-demokracji-czyli-o-banalnosci-zla )W ostatnią niedzielę pan radny T jak zwykle ustawił się w szeregu osób oczekujących na przyjęcie Eucharystii. Na wprost nas. Kapłan który podawał mu do ust komunię też wie, ale co może zrobić? Komunię przecież podać musi... Nie on jest ostatecznym sędzią w takiej sprawie.
Kiedy radny T spożywał Ciało Chrystusa położył prawą dłoń na sercu i wtedy nasze spojrzenia się spotkały. Uśmiechnął się dobrotliwie, po czym pozdrowił mnie radosnym skinieniem głowy. Jak przyjaciel, jak gdyby nigdy nic się nie wydarzyło. Jakby nasza krzywda była dawno już zamkniętą i w sakramencie pokuty przepracowaną historią.
Zimny skurcz przeszył moje serce, spojrzałem na moją żonę, która stała obok. Miała łzy w oczach. Mocniej zacisnęła dłonie na ramionach wtulonej w nią córki. Myśleliśmy o tym samym. Świętokradztwo! Zgorszenie! Panie Boże widzisz i nie grzmisz! - krzyczała w niej umęczona dusza.
Położyłem delikatnie dłoń na jej ramieniu. Nie oceniajmy – pomyślałem - zrobiliśmy co do nas należało, co było w naszej mocy. Reszta w rękach Boga.
 
*
Kiedyś zapewne nie zgodzę się aby człowiek ten uczył nasze dzieci religii. Oczywiście jeśli przetrwam całe to piekło. Zapewne zostanę wówczas zaliczony do ateistów. Ktoś ujmie mnie w statystykach niezbicie dowodzących malejącej liczby katolików w Polsce. Jakiś wielce uczony naukowiec, na łamach prasy powoła się na ten przykład jako dowód rosnącej liczby rodziców przeciwnych nauczaniu religii w szkole...
I większość obywateli w to uwierzy. Smutne...
 
Po co właściwie uczestniczymy w budowie tych piramidalnych, wielopiętrowych kłamstw?
Żeby siebie samych przekonać, że obiektywna prawda nie istnieje?
Że nie istnieje Bóg?

KOMENTARZE

 • Pan Bóg nie widzi i nie grzmi
  .. bo nie istnieje.

  Krwawe dzieje historii świata dowodzą że że nie istnieje.
  Każde prymitywne plemię ma swoje wierzenie.
  Chrześcijaństwo tez powstało w środowisku skrajnie prymitywnych plemion.
  Podobnie jak inne tzw wielkie religie.

  Niektóre religie mają w sobie jakiś racjonalny pierwiastek jak np religie wschodu .. reinkarnacja..
  Religie judaistyczne to tylko metoda uzależnienia od siebie naiwnych.. i grabienia ich bez ograniczeń w tym uzależnieniu.
  To pochodna kultury żydowskiej wystarczy poczytać Torę by wiedzieć jak oni postrzegają świat. To wizja prymitywnego i okrutnego rasizmu.
 • @Katana 13:19:57
  Nie burze się... nawracam do rzeczywistości poprzez prostą argumentację.

  Co do mnie ... to piszę więc jestem... a Bóg jakoś nie pisze..
  wnioski pozostawiam jako zadanie samodzielne do przemyślenia.
 • @Oscar 17:18:42
  Dowody które przytaczasz dowodzą tylko poziomu intelektualnego na jakim się znajduje dowodzący
 • @@
  Tak...tylko w czym rzecz? Jakie to zło ? Co się stało? Co było w skardze ,że odrzucili?........... Bo w notce brak sedna sprawy.

  ,,Że nie istnieje Bóg?,, , kto zna tą tajemnicę , i gdzie jest powiedziane że będzie sądził nas za życia .

  Ojciec ,wylewasz żale ale tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi .

  To że wielu ,,katolików ,, jest baz wiary, nie jest niczym nowym .
  To że wiara jest teraz wykorzystywana instrumentalnie , też nic nowego .

  Nie generalizujmy jednak ....
 • @Oscar 13:09:27
  Trochę wiedzy oddala od Boga.
  Dużo wiedzy - sprowadza do Niego z powrotem.
  Ludwik Pasteur

  czy nie uważacie Racjonaliści, że coraz popularniejszy ateizm jest wynikiem posiadania własnie "troche wiedzy" - nasłucha sie człowiek o ewolucjach , DNA,itp.itd. tego Boga dotknąć, zobaczyć , obejrzeć na Discovery, sie nie da. . no! ewidentnie Go nie ma !
  oczywiście tym wszystkim "wyznawcom" ateizmu Bóg jawi sie jako starzec siedzący na tronie i spoglądający na ludzi z nieba , po czym decydujący że ten pojdzie do nieba a ten do piekła. wskazują na to często spotykane argumenty typu : wczoraj modliłem sie o słońce , a padał deszcz wiec Bóg nie istnieje. łatwo więc jest im powiedzieć kategorycznie , że nie istnieje .

  Dochodzimy do takiego pytania - czy ateizm nie jest w rzeczywistości w wiekszosci przypadków skrajnym , radykalnym buntem przeciwko religii, a nie rzeczywistym, popartym logiką przekonaniem o nieistnieniu istoty wyższej ? W końcu w historii filozofii naprawde niewiele jest koncepcji zakładających brak Boga, w każdym razie niewiele znanych ... większość zakłada istnienie takiej czy innej siły wyższej - absolut , pierwszy poruszyciel , daimonion jak zwał tak zwał , myśle że większość ateistów nie ma o tym pojecia , zresztą tak jak i większość wierzących.

  polecam więc niewierzącym naukę . czytanie książek i dyskusje ze znajomymi a może przejdziecie ten punkt o którym jest mówi Ludwik Pasteur.
 • @
  żal odbiera rozum?

  http://www.fronda.pl/a/fizyk-teoretyczny-dr-kaku-swiat-jest-stworzony-przez-boga,75674.html
 • @dlaczego ja 21:23:04
  //"Żyjemy w świecie stworzonym podług zasad przez niewyobrażalną inteligencję" - zauważa uczony. Jak dodaje, "Bóg może być matematykiem". "Jak sądzimy, umysł Boga to kosmiczna muzyka strun wybrzmiewająca przez złożoną z 11 wymiarów nadprzestrzeń" //.................tylko jak to się ma do wszystkich religii , gdzie tu jest miejsce na rytuał , modlitwę czy ofiarę czyli główne aspekty każdego kultu ?
 • Widzi i nie grzmi?
  Gdy się zastanawiamy nad sensem życia, prawami rządzącymi światem, to rodzi się pewność, że rozum człowieka nie jest w stanie ogarnąć, zrozumieć tych prawd. Zatem, ferowanie wyroków jest nie na miejscu.
  A co do istnienia Boga, to nie łączmy Boga z religią, którą człowiek kształtuje wedłóg własnych potrzeb. Każdy sam musi wybrać ścieżkę
  swego życia, swych wierzeń.
 • @wiatr 10:32:10
  //A co do istnienia Boga, to nie łączmy Boga z religią//.........to tak samo jakby nie łączyć tabliczki mnożenia z matematyką czy wiedzy o budowie domów z architekturą , nie po to od wieków różne środowiska wypracowały sobie konkretne pozycje czyli pobudowały kościoły , meczety ,synagogi czy jakieś inne sakralne obiekty by teraz zapowiedzieć koniec swoich religii i wszystko pozamykać :)))
 • @Katana 11:23:07
  Bóg łączy się ze wszystkim. Trudno zaprzeczać, to jednak jeżeli istnieje wolna wola, to człowiek musi być, do pewnego stopnia wolny w kwestii swoich wyborów. Staje to jednak w sprzeczności z tezą istoty przeznaczenia. Pisząc o niemożliwości ogarnięcia przez ludzki rozum wielkich prawd, to miałem na myśli prawdy o - co po życiu, proch, czy dalsze życie? Jak również istota wielkiego świata?
 • @Katana 11:34:48
  Złośliwi twierdzą, że ruski, to nie kultura, lecz odrębny byt.
  Ja nie czuję się na siłach by tu coś twierdzić.
 • @puuuq 12:01:39
  Pisząc - nie łączmy Boga z religią. Miałem na myśli fakt, że ludzie dopasowują rytuały religijne do swoich potrzeb, zmieniając reguły boskich nakazów. Zatem, moim zdaniem, nie należy bezkrytycznie odczytywać słów wypowiadanych przez przewodników religijnych.
  To temat rzeka, nie da się go nawet pokrótce tu omówić.
 • @wiatr 11:31:01
  //ludzie dopasowują rytuały religijne do swoich potrzeb, zmieniając reguły boskich nakazów //............to chyba dobrze , bo gdyby było inaczej , to żydzi by nadal musieli podrzynać na swoich ołtarzach krowy czy owce albo nawet kamieniować kobiety za nierząd , to religie , i to wszystkie muszą dostosowywać się do wymogów wynikających z progresu człowieka ,poza tym nikt nie zabrania a już tym bardziej ponosi konsekwencji za krytykę t zw "religijnych przewodników" , tym bardziej w sytuacji gdy sami dają ku temu powody

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031